Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

450 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vecino: “Nuk mund te humbisnim pas asaj se enjtes. Roli i trekuartistit? Ja si u ndjeva ne fushe!”

Vecino: “Nuk mund te humbisnim pas asaj se enjtes. Roli i trekuartistit? Ja si u ndjeva ne fushe!”
  • On 18/03/2019, 1:12

Nje nga protagonistet e suksesit kunder Milan, Matias Vecino eshte ndalur ne mikrofonat e Sky Sport.

Ai edhe njehere ka treguar cilesite e tij per te dale ne pah gjate ndeshjeve te rendesishme. Gje qe ka ndodhur vitin e kaluar por edhe kete vit.

Keto kane qene fjalet e uruguajanit menjehere pas fitores:

Cfare transformimi nga ndeshja e se enjtes?

“Kerkuam te benim te harrohej figura e shemtuar qe treguam ne europe, nuk mund ta kthenim perseri ate ndeshje. Nisem menjehere mire dhe e vendosem ne veshtiresi Milanin”.

Pozicioni qe luajte sot eshte nje opsion per te ardhmen?

“Per kete duhet te pyesni misterin, une duhet te beja presion e tju hapja probleme. Te shohim nese do luaj perseri ne ate pozicion, kam luajtur edhe ne te shkuaren e ndihem mire”.

Sot dolet disa here mire perpara:

“Kur luaj me mesfushora te terhequr prapa, kerkoj gjithmone te afrohem ne zonen kundershtare. Ne ate pozicion jam me i qete e komod”.

Keto dite gjetet dicka me teper?

“Qe te enjten e dinim qe do benim nje figure te mire, jemi ne rrugen e duhur. Per te arritur ne Champions duhet te qendrojme te bashkuar”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.