Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

537 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vellau i Materazzit: “Inter shume i interesuar per Chiesa. I bej komplimente Ausilios sepse…”

Vellau i Materazzit: “Inter shume i interesuar per Chiesa. I bej komplimente Ausilios sepse…”
Bujar Berishaj

“Chiesa u intereson disa ekipeve, duhet te shohim. Por konfirmoj qe i pelqen shume Interit, e di qe jane shume te interesuar”.

Jane keto fjalet e Matteo Materazzit, vellaut te legjendes zikalter Marco Materazzi qe thote se klubit zikalter i pelqen shume anesori i Fiorentinas.

“Duhet pare se cfare ofertash do te arrijne, nga Italia dhe jashte. Edhe pse me rezulton se deshiron te qendroj ne Serie A”, deklaron Materazzi per tuttomercatoweb me Federico Chiesan qe mund te nderroj skuader ne kete merkato.

I pyetur se cfare merkato pret nga Interi ai eshte pergjigjur duke i dhene edhe komplimente Ausilios: “Interi tashme ka bere tre blerje, Ausilio po punon shume mire dhe dua te komplimentohem me te per ate qe po ben”.

Materazzi gjithashtu ka folur edhe per dirigjentin shqiptar te Lazios, Igli Tare duke shtuar:

“Dua te them qe edhe Lazio eshte ne duar te sigurta, Igli Tare eshte nje dirigjent shume i mire dhe shitja e mundshme e Milinkovic-Savic do te bej qe te sigurohet nje plusvalence e rendesishme per Lazion”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.