Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

135 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vera e Interit: mes sfidave ne USA dhe miqesoreve me…

Vera e Interit: mes sfidave ne USA dhe miqesoreve me…
Xhorxh Gellci

Merr forme vera e Interit te ri te Walter Mazzarrit. Skuadra mund te gjendet ne 8 korrik ne Pinetina per testet e para atletike. Pastaj ne 10 korrik te gjithe ne Pinzolo, periudhe qe do te zgjate deri ne 23. Gjate pregatitjes ne Trentino do te behen tre miqesore me kundershtare qe do te percaktohen se shpejti.

Ne date 24 behet kthimi ne Appiano, ne pritje per tu nisur ne Shtetet e Bashkuara ku nga 29 korrik deri ne 7 gusht, zikalterit do te marrin pjese ne Guinness International Cup, me Juventus, Milan, Real Madrid, Chelsea, Everton, Valencia dhe LA Galaxy.

Ne 11 gusht eshte programuar nje miqesore me nje kundershtar qe nuk eshte percaktuar akoma dhe ne 18 gusht fillon zyrtarisht sezoni i ri, ne Kupen e Italise, me turnin e trete eliminator.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.