Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,706 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vera e Interit: Nis me turne ne Turqi! Ja kalendari, kundershtar Simeone me Atelticon…

Vera e Interit: Nis me turne ne Turqi! Ja kalendari, kundershtar Simeone me Atelticon…
Inter Club Staff

Te reja per sa i perket veres zikalter vijne direkt nga Turqia.

Lajmi per nje miqesore me Besiktas qe eshte fiksuar ne fillim te Gushtit kishte kohe qe qarkullonte, por gjate dites se sotme kane dale ne pah detaje te tjera. Shypi turk shkruan se nuk kemi te bejme me nje miqesore tradicionale por me nje turne me shume skuadra.

Sipas portalit sabah.com, ne fakt, ne Vodafone Arena ne Stamboll, do te zhvillohet nje turne special me protagoniste Interin, Atletico Madridin dhe ndoshta Sporting Lisbona. Datat e eventit pritet te jene 4-5-6 gusht. Interi dhe Atletico Madrid kane dhene ‘ok’ e tyre per pjesemarrjen, ndersa dyshimi mbetet tek Sportingu, me tranjerin Senol Gunes i cili nuk eshte bindur akoma per formulen e turneut.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.