Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

970 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Veron: “Familja Moratti ka ndertuar Interin e madh. Tani me kohe do te rikthehen serishte te medhenj…”

Veron: “Familja Moratti ka ndertuar Interin e madh. Tani me kohe do te rikthehen serishte te medhenj…”
Inter Club Staff

I intervistuar ne Parma nga Gianlucadimarzio.com, Juan Sebastian Veron, ish-mesfushori i Lazios, Parmes dhe Interit, sot president i Estudiantes, komenton ndryshimet qe kane prekur skuadren zikalter te cilen ai e ka vizituar per te takuar mikun e tij Javier Zanetti.

Ja fjalet e tij: “E ndjek shume edhe Interin, eshte ndertuar nga puna e mrekullueshme e familjes Moratti te cilat kane arritur te bejne nje Inter te madh. Por per fat te keq, Moratti tashme nuk eshte me dhe ndryshimet ne futboll jane te domosdoshme. Nuk duhet pretenduar qe nga nje dite ne tjetren te ndertohet nje skuader, Interi ka nevoje per kohe, per pak sistemim dhe e di qe do te rikthehet e madhe.”

Diskutimi i Brujito zgjatet me pas tek futbolli italian per pergjithesi: “Kane ndryshuar shume gjera ne futboll dhe futbolli Italian duket sikur e ka mare me qetesi dhe sikur nuk eshte pershtatur mire me ndryshimet, pak a shume si ne argjentine. Mahnitesh kur degjon per Italine dhe Serie A, por ajo ka mbetur prapa kampionateve te tjera. Ne Argjentine po punohet shume mire tek moshat per shembull ndersa ne Itali, jo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.