Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

72 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vidal, a e dini qe Conte te Juventusi nderroi skemen vetem per te? “Ne ate kohe, tekniku ndryshoi…”

Vidal, a e dini qe Conte te Juventusi nderroi skemen vetem per te? “Ne ate kohe, tekniku ndryshoi…”
Inter Club Staff

Interi duket se ka gjetur marreveshjen paraprake me Arturo Vidal per nje kontrate dy vjecare me opsion per nje vit tjeter.

Por tani kiliani do duhet te diskutoje me Barcelonen per zgjidhjen perfundimtare te kontrates se tij qe te firmose me pas me Interin me kosto zero.

“Ne Milano duket se prespektivat jane komplet te ndryshme dhe Arturo kete gje tashme e di prej kohesh.”

“Conte eshte gati qe ta beje nje nga lojtaret e tij kryesor tek Interi. Kjo sepse Conte enderronte Vidal qe ne janar dhe eshte gati ta mireprese keshtu me gjashte muaj vonese.”

“Nga ana tjeter, per Arturon ai ne te kaluaren ka bere me shume se cdo tranjer tjeter ne karrieren e tij.:

“Ai tek Juventusi ka ndryshuar komplet skemen e lojes vetem e vetem qe te fuste ate ne loje ne nje formacion ku nuk parashikoheshin mesfushore “mezzale”.

“Kjo e gjitha u be vetem per Vidal, ku Conte hoqi dore nga aq shume i dashuri 4-2-4 qe perdorte ne fillim te Juventusi.”

“Ai ndryshoi ne nje 4-2-3-1 me Vidal perpara mbrojtjes, dhe ne ate rast, te gjithe e kujtojne se si Vidal shenoi nje gol vetem pas pese minutash ne fushen e lojes.”

“Ai ne ate rast debutoi duke u futur ne vendin e Del Pieros.”

Burimi: La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.