Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,004 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vidal, duket nje deja vu: Barcelona nuk mbyll sepse pret nje po nga… Rabiot! Tani…

Vidal, duket nje deja vu: Barcelona nuk mbyll sepse pret nje po nga… Rabiot! Tani…
Bujar Berishaj

Per kilenin Arturo Vidal idea Inter tashme duket si dicka e permbysur.

Mesfushori duket i destinuar per te veshur fanellen e Barcelones pas zhvillimeve te bujshme ne oret e fundit.

Por megjithate duket se lojtari nuk eshte zgjedhja e pare ne shtepine e Barcelones per te mbyllur hapesirat qe ka lene largimi i brazilianit Paulinho ne Kine dite me pare.

Emri ne krye te listes se preferencave per klubin blaugrana duket se eshte ai i mesfushorit francez te Paris Saint-Germain, Adrien Rabiot qe eshte ne skadence kontrate dhe ka shume mundesi qe te largohet ne kete vere nga kryeqyteti francez.

Katalanasit do te presin deri ne diten e neserme, sic raporton portali interist fcinternews.it, nje pergjigjje nga talenti francez per te vendosur pastaj se cila do te jete levizja ne merkato per mesfushen.

Ne rast se Rabiot thote po dhe transferohet te Barcelona atehere per Vidal nuk do te perjashtohej edhe nje qendrim tek klubi aktual Bayern Munich.

Megjithate nuk perjashtohet edhe futja ne gare e ndonje klubi tjeter gjate diteve te fundit te merkatos. E veshtire, per te mos thene e pamundur sipas fcinternews.it, te mendohet per nje rihapje te pistes zikalter qe dukej si ajo me e mundshmja.

Keshtu duket se dita e neserme, nese jo nata e sotme, mund te na sjell te reja te rendesishme rreth se ardhmes se mesfushorit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.