Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 26, 2021

Scroll to top

Top

148 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vidal i shkel syrin Interit: “Ja cfare me lidh mua me Antonio Conten. Tek Barcelona nuk dua…”

Vidal i shkel syrin Interit: “Ja cfare me lidh mua me Antonio Conten. Tek Barcelona nuk dua…”
Inter Club Staff

Ndermjet pandemise dhe se ardhmes, ndermjet shqetesimeve dhe aspiratave per nje finale karrierre ne lartesine e duhur.

Arturo Vidal ka treguar keshtu per te perditshmen El Periodico pothuajse gjithcka: qe tek e tashmja dhe stervitjet ne kohe pandemie e deri tek pista e Interit, klub te cilin i ka shkelur syrin ne nje fare menyre.

Pista Inter per te nuk eshte zhdukur aspak dhe Antonio Conte po enderron se mund ta kete ende ne skuader lojtarin.

E ku i dihet, pas ketyre fjaleve te Arturo Vidal, Interi do e filloje nje sulm te mirefillte per kilianin. Nderkohe, me poshte mund te gjen intervisten e Vidal.

KARRRIERA – “Te stervitem ne ketyre menyre ne menyre te vazhdueshme mendoj se do te me jape mundesi te luaj ne nivel te larta edhe te pakten 3 apo 4 vite.”

“Numrat flasin vete. Ka GPS per kete pune qe e tregojne ketegje.”

E ARDHMJA – “A do te qendroj tek Barcelona? Mungojne dy muaj (nga fundi i sezonit). Por une dua te ndihem i rendesishem, nese jo… nuk e di.”

“Ndryshe duhet te zgjedh me te miren per karrieren time. Tek Barcelona jam i lumtur, familja ime eshte e lumtur, kam kolege te mrekullueshem.”

“Me pelqen te luaj, me pelqen te ndihem i rendesishem. Nuk them cdo ndeshje, por ato te rendesishme gjithmone. Ato qe te ndihmojne per te fituar tituj. Jane shume ndenja ne lojen e futbollit.”

RAPORTI ME CONTEN – “(Qesh)… Kemi nje raport shume te mire. E di qe eshte nje fitues dhe une jam i tille, ai mund te besoje tek une gjithmone.”

“Me kuptoni? Eshte ajo qe dua edhe ketu. Mungojne dy muaj dhe shpresoj qe ta ndjej edhe ketu kete besim. Ndryshe, te shohim…”

SHKEMBIM I MUNDSHEM (me Interin?) – “A e shoh veten ne ndonje shkembim? Te gjithe karrieren time une e kam ndertuar i vetem.”

“Te futem ne ndonje shkembim e shoh te veshtire. Jam shume i qete e nuk jam nje femije. Nuk jam dhe pike. Kam nje karriere qe shum pak e kane.”

“Nuk mund te komentoj cdo artikull qe del ne shtyp. Ndryshojne versionet ne menyre te rregullt dhe keshtu rrezikon te cmendesh nese i lexon.”

LOCKDOWN – “Ka qene nje eksperience e shemtuar. Nuk e priste askush, shpresoj qe nje pandemi e tille te mos ndodhe me kurre. Ka qene nje muaj shume i veshtire per te gjithe.”

“Por nuk isha vetem. Isha i shoqeruar nga Juan Ramirez, tranjeri im, dhe dy miq te mire qe erdhen keto dite per te qendruar me mua.”

“Kjo me ka bere qe te punoj me fort ne shtepi sepse ata ishin me mua dhe u stervisnim bashke cdo dite.”

STERVITJET – “Kam bere dy stervitje ne dite. Ka pasur nje dite ku po stervitesha me profesorin Juanma dhe ne menyre te papritur vendosa te bej nje sfide.”

“10 kilometra per 38 minuta? Nuk doja qe te beheshe virale. Por rezistenca funksonoi mire dhe pata nje mendje per te vazhduar.”

“Bera 10 kilometra ne 38.08 minuta. Por mund ta permiresoj pa frike kete kohe. Fale zotit jam me i pergatitur se kurre.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.