Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,181 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Ishte koha kur tranjeri i Milanit i kerkonte arbitrit te mos jepte minuta shtese ne derby

VIDEO – Ishte koha kur tranjeri i Milanit i kerkonte arbitrit te mos jepte minuta shtese ne derby
Inter Club Staff

E dini qe ka qene nje kohe kur Leonardo ishte tranjer i Milanit dhe pasi u pyet nga arbitri ne nje derby ndaj Interit, nese e donte kohen shtese, dhe ai u pergjigj jo?

Arsyen do jua shpjegojme ne vetem per pak.

Ishte derby i Gushtit 2009, dhe ishte fillimi i Interit te Tripletes.

Ne ndeshjen e dyte te kampionatit Interi u perball me Milanin dhe arriti te shkaterronte keta te fundit me rezultatin tenistik 0-4 ne fushen e Milanit.

Ne minuta e fundit e ndeshjes, arbitri i katert i afrohet Leonardos perpara se te jepte minutat shtese, nese do i donte minutat shtese ne kete ndeshje, dhe Leonardo i pergjigjet pa e menduar dy here: “Me mire jo…”

Ky eshte bisedimi i plote ndermjet komentatorit dhe gazetarit afer pankinave:

Komentatori: “Eshte Alessandro nga afer pankines. Fjala per ty Alessandro.”

Alessandro: “Gervasoni, arbitri i katert i ndeshjes i eshte afruar tranjerit te Milanit, Leonardo, dhe e ka pyetur: Mister, e do shteses? Leonardo e ka pare ne sy dhe i ka thene: “Me mire jo…”

Natyrisht qe keto nuk jane kujtime te bukura per kundershtaret, por jane momente qe do te mbahen mend gjithmone per te treguar forcen e atij Interi te frikshem qe anulloi Milanin dy here brenda nje sezoni: nje here 4-0 dhe nje here 2-0 me 9 lojtare.

Ketu mund te shikoni edhe videon e ketij momenti edhe me titra ne shqip:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.