Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,040 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Cfare nuk u pa nga Bernabeu: Lojtaret e Juves tentuan te prishin piken e penalltise, por…

VIDEO – Cfare nuk u pa nga Bernabeu: Lojtaret e Juves tentuan te prishin piken e penalltise, por…
Inter Club Staff

Juventusi deshtoi dje ne darke ne Champions per te disatin vit radhazi. 

Tashme Tripleta per ta nuk eshte me nje enderr, por eshte kthyer ne nje makth sepse vit pas viti po pasojne zhgenjimet e njepasnjeshme ne Europe.

Por te pakten kesaj radhe ata nuk e humben ne finale.

Dje ata fituan ndaj Realit 1-3, por goli i Realit i dergoi ne shtepi dhe ishte nje gol qe erdhi ne minuten e 97 pas nje penalltie te Ronaldos.

Jane minuta kaotike ato te penalltise. Jane pikerisht minutat pasi arbitri Oliver ka vendosur qe ne minuten e 93′ te sfides te jepte penalltine kunder Juves.

Ne oret e fundit ka dale ne pah nje video, i treguar nga “Chiringuito TV“, ne te cilin tregohen qartesisht lojtaret e Juventusit qe tentojne te demtojne piken e bardhe te penalltise qe do te gjuhej nga Cristiano Ronaldo.

Nje tentative qe deshtoi ngaqe u pikas nga Marcelo, Lucas Vazquez dhe Asensio te cilet e vine re gjestin dinak te lojtareve te Juventusit dhe protestuan per kete fakt.

Ata e rregulluan vete piken e bardhe te penalltise, perpara gjuajtjes se Cristiano Ronaldos.

Nderkohe, ne videon me poshte, shikohet edhe Cristiano Ronaldo ne ato minuta qe ka qene i perqendruar vetem tek penalltia pa u shqetesuar nga protestat apo nga gjestet e juventineve.

Per fatin e mire te madrileneve, tentativa e juventinave deshtoi, dhe penalltia u shnderrua ne gol.

Kjo eshte video e momentit:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.