Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

712 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Dy assist te tjere nga Kondogbia sot ndaj Sevilla. Njeri me i bukur se tjetri…

VIDEO – Dy assist te tjere nga Kondogbia sot ndaj Sevilla. Njeri me i bukur se tjetri…
Inter Club Staff

Ne Spanje, ai qe vazhdon te shkelqeje eshte futbollisti ne pronesi te Interit, francezi Geoffrey Kondogbia qe dhuroi nje paraqitje tjeter spektakolare me bluzen e Valencias.

Valencia ka fituar transferte ndaj Sevilla me rezultatin 0-2 nje ndeshje qe ne leter dukej shume e veshtire valencianet.

Pas assistit javen qe kaloi per Simone Zaza, kesaj radhe Kondogbia ka mahnitur edhe njehere me dy assist te tjere te cilet kane qene me te vertete te mrekullueshem dhe i kane dhene shokeve te tij mundesine te fitojne 2-0.

Assisti i pare vjen nga nje top i gjate i francezit qe nga mesi i fushes dhe qe kontrollohet ne menyre perfekte nga sulmuesi.

Ndersa i dyti, nga nje aksion personal i Kondogbia dhe ku driblon tre lojtare kundershtare per te dhene me pas nje pasim perfekt per shokun e skuadres.

Nje paraqitje per noten dhjete ajo e sotshmja per Geoffrey.

Kujtojme se Valencia ka te drejten e blerjes se Geoffrey Kondogbia per shumen e 25 milione eurove dhe kjo e drejte skadon me daten 31 Maj. Valencia nese deshiron sherbimet e lojtarit, do duhet ta paguaje kete shume perpara kesaj date.

Ne kete operacion pritet te perfshihet edhe blerja e Joao Cancelo nga ana e Interit dhe jan dy operacione shume te lidhura me njera tjetren: nese njera skuader vendos te bleje njerin prej lojtareve, edhe tjetra do beje te njejten gje.

Nderkohe, ketu mund te shikoni videot e dy assistve te Kondogbia:

I pari:

I dyti:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.