Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

862 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – E gjeni dot kush ka shenuar perseri? Lautaro Martinez! Ai shenon dhe Racing fiton me 10 lojtare

VIDEO –  E gjeni dot kush ka shenuar perseri? Lautaro Martinez! Ai shenon dhe Racing fiton me 10 lojtare
Inter Club Staff

Qe Lautaro Martinez nuk eshte nje lojtar i zakonshem, kete gje e kemi kuptuar tashme. 

Kete gje e kane kuptuar edhe drejtuesit e Interit qe levizen me shpejtesi per te siguruar sherbimet e djaloshit te ri argjentinas duke djegur konkurencen e Simeones dhe ate te Borussia Dortmund.

Lautaro Martinez ka qene edhe dje ne fushe me skuadren e tij ndaj Estudiantes.

Racing Club, skuadra e tij, fitoi nje ndeshje 2-1 ndaj Estudiantes edhe pse ishin me 10 lojtare.

Kjo ishte nje ndeshje qe nxori ne pah edhe njehere cilesite e jashtezakonshme te djaloshit te vogel Lautaro Martinez, i cili ishte edhe njehere protagonist, ku shenoi nje gol dhe arriti te zhvilloje nje ndeshje mjaft te mire.

Por per mos tu lene menjane, edhe lojrat e tij ne fushe teper te bukura dhe pozitive.

Kujtojme qe Martinez do te transferohet ne Milano ne fund te muajit Maj, fillimisht per te zhvilluar vizitat mjekesore me zikalterit dhe me pas do te zyrtarizohet gjithcka.

Disa here presidenti i Racing, Blanco, ka deklaruar se jane ditet e fundit te tij ne Argjentine.

Le te shohim edhe njehere videon e golave dhe te rasteve Estudiantes-Racing 1-2 per te pare edhe golin e Lautaros:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.