Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

331 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Fjalet e Mourinhos per 110 vjetorin: sa shume dashuri per Interin!

VIDEO – Fjalet e Mourinhos per 110 vjetorin: sa shume dashuri per Interin!
Inter Club Staff

Jose Mourinho t ka folur per raportin e tij me klubin zikalter qe me sa duket ka mbetur po aq special sa ne vitet ku ai ka qene ne krye te Interit dhe ku gezimet nuk kane qene te pakta.

Tekniku legjendar i Interit, ka folur ne nje interviste per Domenica Sportiva me rastin e ditelindjes se 110 te zikalterve.

Ne fund te ketij shkrimi mund te gjeni videon me fjalet e Special One, por nderkohe, keto jane fjalet e perkthyera nga intervista e tij qe i postuam edhe disa dite me pare:

“Emri im eshte atje, ne historine e nje klubi qe une e dua shume, qe do e kem perhere ne zemer me vete kudo qe te jem. Por Interi ka nje histori shume te bukur perpara nesh dhe pas nesh. Keto vite pa tituj jane thjesht tranzicion, dhe duhen pranuar me qetesi dhe me shprese, por Interi do te mbetet pergjithmone Inter.”

“Si tifoz a vuaj? Pak, por me mjafton edhe pankina ime per te vuajtur dhe ndeshjet e skuadres time per momentin. Por jam gjithmone atje, jam ne kontakt, kerkoj gjithmone te shikoj ndeshjet e Interit, te ndjek rezultatet, por eshte nje moment tranzicioni, nuk mund te pretendosh te fitosh gjithmone. Edhe Juventusi heret ose vone do e kaloje nje moment si ky.”

VIDEO E INTERVISTES SE MOURINHOS:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.