Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

720 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Gabigol shenon perseri ne Brazil: 4 ndeshje dhe 4 gola per talentin zikalter

Inter Club Staff

Gabriel ‘Gabigol’ Barbosa, a di te ndalesh?

Djaloshi brazilian i cili ka shkuar ne brazil, tek Santos, skuadra ne te cilen u njoh ne te gjithe boten pas nje huazimi te deshtuar tek Benfica, po cudit me performancen e tij qe kur eshte rikthyer e vendlindje.

Gabigol tashme numeron 4 ndeshje dhe 4 gola me bluzen e Santos. Mbase pas eksperiencave te tij tek Interi (ku nuk shkelqeu) dhe tek Benfica (ku u degjua pak per te), pak veta do ta kishin menduar kete impakt te tij ne kampionatin brazilian.

Gjithesesi, idete e tij duken te qarta: “Ne brazil po bej maksimumin dhe forca ime me e madhe eshte lumturia. Tek Interi dua te rikthehem edhe me i forte”, pati thene ai disa dite me pare nje nje interviste ne nje televizion brazilian.

Kjo eshte video e golit te tij gjate mesnates se djeshme ne ndeshjen Santos – Santo Andre:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.