Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,441 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Gezuar ditelindjen Princ! Ja 5 golat me te bukur te Diego Militos…

VIDEO – Gezuar ditelindjen Princ! Ja 5 golat me te bukur te Diego Militos…
Inter Club Staff

Sot Diego Alberto Milito, i njohur ndryshe si Princi i Milanos nga tifozet e Interit dhe jo vetem, ka ditelindjen dhe mbush plot 34 vjec! Te gjithe zikalterit ne rrjetet sociale po e urojne ate, dhe po e falenderojne per te gjitha emocionet qe ai i ka falur deri me sot, ne pritje qe te rikthehet nga ai demtim i tmerrshem qe mori kete sezon gjate ndeshjes me Cluj ate te enjte te mallkuar…

Milito erdhi ne vitin 2009 tek Interi nga Genoa, dhe arriti direkt te fitonte zemrat e miliona zikalterve anembane rruzullit tokesor, duke e cuar Interit drejt vitit me legjendar te historise se saj, ne 2010 zikalerit fale 4 golave te Princit ne 3 finale te ndryshme, arriten te fitonin Tripleten. Milito shenoi golin vendimtar ndaj Sienes duke i dhene kampionatin Interit, shenoi golin vendimtar ndaj Romes ne finalen e Kupes se Italise duke i dhene kete kupe zikalterve, si dhe shenoi dy golat ne finalen e Madridit ndaj Bayernit duke e shpallur Kampion Europe pas 45 vitesh. Sot ai mbush 34 vjec, dhe Interistat nuk dine fjale te tjera cfare ti thone Princit pervec se FALEMINDERIT.

Ne videon me poshte keni 5 golat me te bukur te Militos me bluzen zikalter:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.