Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,450 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Inter, ke bere goditjen e viti me Lautaro Martinez? Triplete e djaloshit ne Coppa Libertadores

VIDEO – Inter, ke bere goditjen e viti me Lautaro Martinez? Triplete e djaloshit ne Coppa Libertadores
Inter Club Staff

Tifozet zikalter kane filluar qe tani te enderrojne per te ardhmen e Lautaro Martinez me bluzen zikalter sepse pikerisht keshtu eshte e ngjyrosur e ardhmja e tij: zikalter.

Me sa duket, Interi ka bere nje nga goditjet me te mira te 2018 me blerjen e Lautaro Martinez nga Racing sepse djaloshi edhe nje here tjeter ka ndricuar si kurre me pare me nje triplete ne Copa Libertadores ndaj brazilianeve te Cruzeiro.

Ekipi i tij Racing fitoi me rezultatin 4-2 ndeshjen e vlefshme per kompeticionin me prestigjoz ne Ameriken Latine dhe talenti argjentinas habiti edhe nje here tjeter me nje tregolesh.

Lautaro Martinez i dhuroi keshtu vetes nje nate prej ylli, por mbi te gjitha, i dhuroi fitoren skuadres se tij per here te disate edhe pse eshte vetem 20 vjec. Nje gol me gjuajtje ne ajer, nje me fuqi dhe nje te trete me koke madje.
Nje repertor komplet ne syte edhe te tranjerit argjentinas Sampaoli (per here te disate ne fakt).

Kjo eshte edhe video e golave te Racing ku tre prej tyre mbajne firmen e Lautaro Martinez:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.