Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

920 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Karamoh shenon nje gol te mrekullueshem me Bordeaux ne France

Inter Club Staff

Yann Karamoh sot ne France ka shenuar me te vertete nje gol mjaft te bukur sikur te ishte nje sulmues rrace dhe me eksperience. 

Me golin e tij ai i dha mundesi Bordeaux qe te kalonte ne avantazh perseri ne ndeshjen ndaj Guingamp e cila prefundoi me rezultatin 3-1 pikerisht per skuadren e Yan.

Karamoh, lojtar i transferuar atje pikerisht nga Interi ne huazim te thjeshte, ka treguar te gjithe gezimin e tij per mikrofonat e BeIN Sports pas ndeshjes:

“Eshte dicka fantastike, sa shume i gezuar qe jam. Mezi e kam pritur kete moment.”

“Kur mar topin i them vetes se nuk isha ne nje pozicion te mire dhe duhet te dilja ne nje pozite te mire per te shenuar sa me shpejt. Me doli shume mire pastaj me levizjen qe bera.”

“Vij nga nje moment ku nuk kisha luajtur asnjehere, isha rikthyer te godisja topin pak ne Europa League por aq. Tani kam pasur me shume minuta.”

“Shpresoj te jete nje sezon mjaft i mire per ne. Cfare kenaqesie te shenoj pasi futem si zevendesues. Do te thote se kam bere mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.