Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,951 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Komentatorit te Milanit, Mauro Suma, sa nuk i bie te fiket live pas golit: “Dua te vdes, dua te…”

Inter Club Staff

Interi arriti te fitonte nje ndeshje madheshtore dje ndaj Milanit te Gattusos. 

Zikalterit arriten qe te shenonin ne minuten e 93 me ane te Mauro Icardit duke cuar ne shtepi 3 piket por edhe nje fitore te madhe ne derbin e Milanos qe do te mbahet mend gjate.

Por me siguri, nese Interistat do e mbajne mend per shume vite me radhe edhe tifozet e Milanit do e kene teper te veshtire ta harrojne ndeshjen e ndeshje.

Kete gje e verteton edhe komentatori zyrtar i Milanit, Mauro Suma, qe e ka perjetuar shume keq golin e Mauro Icardit ne fund te takimit.

Suma ka qene ne transmetim live kur menjehere sapo shenuar Icardi ka rene per disa sekonda ne qetesi dhe me pas ka thene  “Dua te vdes!!!”

Por cfare tha tjeter Suma? Per kete kemi nje video me poshte, nderkohe perkthimi fjale me fjale eshte ky:

“Candreva per Vecino. Vecino me topin. Vecino i ndjekur nga Romagnioli. Vecino fut topin ne mes… DUA TE VDES! DUA TE VDES NE KETE MOMENT. DUA TE VDES PA MESHIRE. Dalje e Donnarummes dhe gol i Icardit. DUA TE VDES TANI!!!”

Ne Itali tifozet e Milanit po vihen ne loje nga ata te Interit me kete video e cila eshte bere gjithandej virale.

Kjo eshte video e momentit: 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.