Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

975 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Kondogbia, cfare super assist ke dhene? Eshte ai qe e dergon ne rrjete Zazan

VIDEO – Kondogbia, cfare super assist ke dhene? Eshte ai qe e dergon ne rrjete Zazan
Inter Club Staff

Dje ne Itali futbolli u ndal, por ne Europe futbolli vazhdoi si cdo fundjave dhe kampionatet me te medha ne europe luajten normalisht.

Ne Spanje, ai qe vazhdon te shkelqeje eshte futbollisti ne pronesi te Interit, francezi Geoffrey Kondogbia qe dhuroi nje paraqitjet tjeter spektakolare me bluzen e Valencias.

Ne Mestalla ka qene Simone Zaza, ai qe eshte rikthyer tek goli pas shume kohesh dhe shume polemikash, ne 2-0 e Valencias kunder Real Betis.

Italiani ka shenuar golin e dyte per te zotet e shtepise duke perfituar nga nje assist i mrekullueshem i ish-lojtarit te Interit, Geoffrey Kondogbia, gjithmone e me shume ne sintoni me ambjentin lokal.

Kujtojme se Valencia ka te drejten e blerjes se Geoffrey Kondogbia per shumen e 25 milione eurove dhe kjo e drejte skadon me daten 31 Maj. Valencia nese deshiron sherbimet e lojtarit, do duhet ta paguaje kete shume perpara kesaj date.

Ne kete operacion pritet te perfshihet edhe blerja e Joao Cancelo nga ana e Interit dhe jan dy operacione shume te lidhura me njera tjetren: nese njera skuader vendos te bleje njerin prej lojtareve, edhe tjetra do beje te njejten gje.

Nga raportimet e fundit, duket se edhe zikalterit e kane si qellim blerjen e lojtarit te krahut portugez qe me bluzen e Interit ka shkelqyer.

Nderkohe, ketu mund te shijoni assistin e mrekullueshem te Kondogbia:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.