Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,759 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Lautaro Martinez pa meshire: hyn ne fushe dhe “perpin” Miranden ne kete menyre

Inter Club Staff

Sot u luajt miqesorka e luksit ne Lindjen e Mesme ose superklasikja sic njihet ndryshe: Brazil-Argjentine.

Ndersha filloi ne oren 20:00 dhe qe ne fillimin e saj pa protagoniste nga minuta e pare Mauro Icardin (titullar) tek Argjentina dhe Joao Miranda (titullar) tek Brazili.

Kete ndeshje e nisi nga stoli Lautaro Martinez qe u fut me pas ne vend te Dybala ne pjesen e dyte te lojes.

Ndeshja perfundoi me rezultatin 1-0 per Brazilin dhe ndeshja u vendos pikerisht nga futbollisti zikalter Miranda.

Ishte ai qe pas nje krosimi nga goditja e kendit ne minute e 90+3 arriti ta dergonte topin ne rrjete me nje goditje me koke.

Pikerisht atehere kur te gjithe menduan se ndeshja do te perfundonte ne barazim, Miranda mendoi per te tijet duke i dhene fitoren te tijeve ne nje ndeshje ku ata ishin dukshem me superior se Argjentina e cila vuajti shume ne mesfushe.

Por kjo ndeshje per zikalterit nuk do te mbahet mend vetem per golin e Mirandes, por edhe per nje gjest shume te bukur te Lautaro Martinez ndaj Mirandes.

Argjentinasi i vogel vetem pas disa sekondash qe hyri ne fushen e lojes, arriti te bente kete numer te bukur qe mund ta shikoni tek video me poshte ndaj Mirandes dhe arriti ta driblonte duke “e perpire” (ashtu sic thone mediat argjentinase dhe Italiane).

Lautaro Martinez ne Twitter, sidomos tek komentet e videos eshte cilesuar nga shumica si “The Next Big Thing” per Argjnetinen.

Pastaj, edhe pak kane te drejte tifozet ne ate qe thone. Ate driblim ndaj Mirandes te paket jane ata qe e bejne.

VIDEO E RASTIT: 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.