Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,557 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Lautaro nuk eshte normal: gol, penallti e fituar, tunel, argjentinasi tregon edhe nje here…

VIDEO – Lautaro nuk eshte normal: gol, penallti e fituar, tunel, argjentinasi tregon edhe nje here…
Inter Club Staff

Qe Lautaro Martinez nuk eshte nje lojtar i zakonshem, kete gje e kemi kuptuar tashme. 

Kete gje e kane kuptuar edhe drejtuesit e Inter qe levizen me shpejtesi per te siguruar sherbimet e djaloshit te ri argjentinas duke djegur konkurencen e Simeones dhe ate te Borussia Dortmund.

Lautaro Martinez ka qene edhe dje ne fushe me skuadren e tij ne Copa Libertadores.

Racing Club, skuadra e tij, fitoi nje ndeshje te paster ndaj Vasco de Gama duke i mundur me rezultatin 4-0.

Kjo ishte nje ndeshje qe nxori ne pah edhe njehere cilesite e jashtezakonshme te djaloshit te vogel Lautaro Martinez, i cili ishte edhe njehere protagonist, shenoi nje gol, fitoi nje penallti dhe beri nje loje teper te bukur.

Ai ne fillim te lojes ndertoi nje aksion te cilin nuk e finalizoi dot, me pas shenoi vete dhe fitoi edhe nje penallti.

Por per mos tu lene menjane, edhe lojrat e tij ne fushe teper te bukura dhe pozitive.

Le te shohim edhe njehere gjithcka cfare ka bere Lautaro Martinez ndaj Vasco de Gama ne videon me poshte:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.