Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 23, 2019

Scroll to top

Top

1,258 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Luciano Moggi bllof ne transmetim live per Icardin: “Ai nuk di te shenoje”, por vetem pak…

VIDEO – Luciano Moggi bllof ne transmetim live per Icardin: “Ai nuk di te shenoje”, por vetem pak…
Inter Club Staff

Ne diten e djeshme, ne tansmetimin live te 7GOL ne Itali, emision ku komentohen ndeshjet live me te ftuar ne studio por pa pamje vizuale nga ndeshja, ka qene i ftuar edhe legjenda e Juventusit, Luciano Moggi, i denuar me perjashtium perjete nga cdo eveniment sportiv.

Por edhe pse ai ka marre kete denim, Moggi vazhdon te jete prezent neper emisione te ndryshme televizive ne Itali dhe te mbetet nje idhull per tifozerine juventine.

Gjithesesi, le te ndalemi pak tek dita e djeshme ku Luciano Moggi ka dale totalisht bllog per Icardin kur vetem disa minuta me pare e quajti “problemi me i madh i Interit” por ishte pikerisht Maurito ai qe ja mbylli gojen atij me golin e shenuar.

Kjo eshte ajo qe ka thene Moggi tekstualisht pak perpara golit te Mauro Icardit: 

“Sa gjuajtje ka bere Icardi ne porte? Sa topa ka prekur?”

“Ja ku i keni pergjigjet. Ne disa ndeshje ai nuk prek top. E ne shume ndeshje ai nuk shenon gol.”

“Me aq raste sa ka tek Interi, ai duhet te shenoje 2-3 per ndeshje gola. Prandaj, ja ku e keni pergjigjen: Icardi eshte problemi me i madh i ketij Interi.”

Por me te ardhur goli i Icardit, komentatori interist Tramontana cmendet dhe Moggi ne pamje te pare duket sikur nuk e do me veten…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.