Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,123 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Mauro Icardi shenon golin e pare me Argjentinen por cfare super goli qe ka shenuar ai!

Inter Club Staff

Me ne fund Maurito arrin te zhbllokohet me Argjentinen dhe keshtu shenon per here te pare ne karrieren e tij me bluzen e kombetares se madhe.

Por cfare goli te bukur qe ka shenuar kapiteni i Interit!

Kronometri shenonte vetem minuten e pare kur Mauro stopon topin ne menyre te mrekullueshme per shokun e skuadres, niset me shpejtesi perpara ku mer edhe nje top qe me nje levizje mashtruese nxjer bllof dy mbrojtesa dhe mposht me pas portierin.

Le te themi qe golin e pare kaq te bukur me bluzen kombetare as vete Mauro nuk e kishte imagjinuar dot.

Ajo qe e ben akoma me te vecante kete gol eshte fakti se kapiteni i Interit beri debutimin e tij absolut me Argjentinen qe nga minuta e pare.

Nderkohe pas golit kane shperthyer elozhet ne Argjentine nga tifozet dhe opinonistet sportiv.

Argjentina arriti ta mbyllte ndeshjen ndaj Meksikes me rezultatin 2-0 diten e djeshme dhe ne minutat e fundit te ndeshjes arriti ta dyfishonte rezultatin.

Ai qe shenoi perseri per Argjentinen ishte Paolo Dybala.

Nderkohe, keto jane disa imazhe nga festimi i golave te Icardit:

Image may contain: one or more people, people playing sport and outdoor

FOTO 2:

Image may contain: one or more people

FOTO 3:

Image may contain: 1 person, playing a sport and outdoor

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.