Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

958 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Moggi ndalet nga nje Interist qe i thote “faleminderit Luciano”, por ne fund ai…

Inter Club Staff

Ne Itali jane hapur jo pak polemika per prezencen e shpeshte te Luciano Moggit neper evenimente sportive kohet e fundit. 

Ai dje ka qene prezent ne Rovigo, ne nje spektakel te organizuar nga Bashkia me mbeshtetjen e CONi dhe ai ka folur per librin e tij.

Sa per ta sjelle ne kujtesen e te gjitheve, Luciano Moggi eshte denuar me perjashtim perjete nga futbolli nga Gjykata e Shkalles se fundit ne Itali dhe nuk ka me shans apelimi.

Nderkohe qe ngrihen pikepyetje se si Luciano Moggi vazhdon ta gjeje rrugen per te marre pjese ne evenimente te tilla sepse ai as nuk duhet te lejohet, jo te pakta kan qene vershellimat ndaj tij diten e djeshme.

Image result for moggi carcere

Ne Rovigo disa nga personat dhe nder to edhe nje gazetar ka tentuar te nderhyje per ta kundershtuar sepse gjate fjales se tij ai po thoshte gjera te pavertata dhe qe shkonin ne te kundert me faktet, por ata nuk jane lejuar.

Por ai qe ka rene ne sy ne Rovigo ka qene nje tifoz i Interit qe fillimisht ka therritur Luciano Moggin, ka fituar vemendjen e tij dhe me pas e ka falenderuar per dicka qe tifozeve te Juventusit nuk i ka pelqyer aspak.

Sic mund ta shikoni tek video me poshte, ai ka nje falenderim special per Lucianon.

Image result for moggi carcere

Fillimisht tifozi zikalter e therret: “Luciano, Luciano”. E keshtu, pasi shikon qe Luciano Moggi kthen koken per ta pare dhe pershendetur i thote atij: “Faleminderit Luciano. Faleminderit per Juventusin ne Serie B. I madh je.”

Nderkohe qe video eshte bere virale gjithandej ne internet, ne rrjetet sociale kane shperthyer reagimet e Juventineve qe mbrojne babain e tyre shpirteror e nderkohe qe jane vene ne loje me kete video nga Interistat por edhe tifoze te skuadrave te tjera.

Kjo eshte video e momentit te pershkruar me lart:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.