Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,000 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Ndeshja perfekte e Joao Cancelo ndaj Sampdorias

VIDEO – Ndeshja perfekte e Joao Cancelo ndaj Sampdorias
Inter Club Staff

Nuk do te kishte tifoze me te lumtur se ata te Interit nese skuadra zikalter do te vendose te bleje kartonin e Joao Cancelo nga Valencia ne fund te sezonit.

Mbrojtesi i ri portugez po tregon ndeshje pas ndeshje tek Interi qe eshte nje top player dhe ka edhe nga ata tifoze qe kane guxuar madje ta krahasojne edhe me Maicon (edhe pse eshte ende heret per nje krahasim).

Kujtojme qe Cancelo eshte ne huazim nga Valencia tek Interi me nje te drejte blerje te fiksuar prej 35 milione eurosh qe Interi duhet te vendose deri ne qershor nese deshiron ta paguaje apo te ktheje lojtarin tek Valencia.

Te gjithe jane nje mendje ne Itali: Cancelo aktualisht eshte mbrojtesi i krahut te djathte me i mire ne Serie A jo per potencialin qe ai ka, por per lojtarin qe ai perfaqeson sot per sot, me paraqitjet e tij fantastike.

Ndeshja e djeshme ndaj Sampdorias ka qene thjesht treguesi i radhes qe Cancelo eshte nje nivel tjeter ne krahun e tij me ato qe zikalterit kane bare ne te gjithe vitet e shkuara ne krahet e mbrojtjes.

Per te vertetuar kete dhe per te theksuar paraqitjen super te tij dje ndaj Samp, le te shikojme videon me poshte:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.