Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

476 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Perisic, cfare ishte ai gol? Brozo udheheq ne mesfushe, Kroacia ne finale!

VIDEO – Perisic, cfare ishte ai gol? Brozo udheheq ne mesfushe, Kroacia ne finale!
Bujar Berishaj

Para pak minutash eshte mbyllur edhe gjysme-finalja e dyte e Boterorit te Rusi 2018.

Ne Moske, Kroacia e Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic ka mposhtur Angline ne pjeset shtese duke u kthyer nga disavantazhi per te fituar ndeshjen 2-1.

Ishin anglezet ata qe shenuan te paret pas gjuajtjes se lire se Trippier ne minuten e peste kurse ne pjesen e dyte interisti Ivan Perisic shenon nje gol te cmendur qe te kujton ate golin e Zlatan Ibrahimovic vite me pare ne Meazza.

Image may contain: 1 person, playing a sport, stadium and outdoor

Kurse interisti tjeter Marcelo Brozovic udheheq ekipin e tij ne mesfushe deri ne pjeset shtese, kur Mandzukic del ne nje me nje me portierin dhe shenon pas nje prekje me koke nga Ivan Perisic.

Kroacia pastaj reziston deri ne fund dhe arrin te mposht Angline duke shkuar ne finale ku do te luaj me Francen. Keto jane pamjet nga golat dhe rastet e ndeshjes:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.