738 views

VIDEO – Pinamonti sapo ka shenuar golin e javes ne Serie A: nje super gol nga talenti zikalter

Ka perfunduar 1-1 ndeshja e pare e javes se 12 te Serie A ndermjet Frosinones dhe Fiorentines.

Ne Benito Stirpe ishte skuadra e Piolit qe shkoi shume here afer avantazhit, por perpara ka gjetur nje Sportiello teper te madh.

Por ne pjesen e dyte vetem dy minuta pas fillimit te pjeses se dyte, Benassi shenoi golin e 0-1.

Gjithesesi Fiorentina edhe pse mbajti topin me shume se Frosinone, nuk arriti do te dale me tre piket dhe fajin per kete e ka Andrea Pinamonti, talenti i dale nga Primavera zikalte qe ka shenuar sot nje gol te mrekullueshem.

Pinamonti ka leshuar nje predhe te vertete dhe te pakapshme drejt portes se Fiorentines duke gjetur keshtu barazimin ne minuten e 88.

Goli ne keto momente po ben xhiron neper rrjete sociale dhe menjehere kane filluar edhe komentet e tifozeve zikalter qe kerkojne nje rikthim ne shtepi per Pinamontin.