Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

383 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Pro Evolution Soccer, je nje spektakel i vertete: Ne prag te Derbyt, ja legjendat e Interit dhe Milanit!

VIDEO – Pro Evolution Soccer, je nje spektakel i vertete: Ne prag te Derbyt, ja legjendat e Interit dhe Milanit!
Inter Club Staff

Te dielen eshte i sigurt spektakli ne Giusseppe Meazza, stadiumin legjendar ku do te zbrese ne fushe Milan dhe Inter per nje nga derbyt me te famshem boteror.

Derby della Madoninna i kesaj fundjave do te mbaje numrin 221 ne radhe dhe po ka nje pritshmeri shume te madhe jo vetem ne Milano apo Itali, por edhe ne nivel boteror.

Por, e vecanta eshte se Derby nuk po ngjall interes vetem neper media dhe tifozeri, por edhe ne videolojerat me te njohura si puna e Pro Evolution Soccer. Jo me larg se dje dhame lajmin se ne PES do te futeshin kater legjenda zikalter:  Zanetti, Samuel, Stankovic dhe Toldo, por nuk mbaron me kaq.

Ne prag te ketij derby, Konami ka deshiruar te beje nje dhurate per te gjithe te apasionuarit e Pro Evolution Soccer 2018 qe jane tifoze te Interit dhe te Milanit: nga 1 marsi do te jete e mundur te krijohet Dream Team me disa legjenda te Interit dhe te Milanit. Sic e tham me lart, per Interin do te jete Zanetti, Samuel, Stankovic dhe Toldo ndersa per Milanin, Maldini dhe Gullit.

Per me shume, mund te shikoni videon e krijuar pikerisht me rastin e Derbyt te Milanos:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.