Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,905 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Skriniar dhuron spektakel perballe sulmuesve te Hollandes: shikoni ‘veronikan’ e cmendur!

Inter Club Staff

Ai shpesh here ka qef ti beje gjerat sa me te thjeshta, mundesisht duke perdorur forcen fizike per te anulluar kundershtaret, por eshte nje Milan Skriniar krejtesisht tjeter nga ai qe jemi mesuar te shohim ai sot kunder Hollandes.

Duke qene se Sllovakia e tij luante ne shtepi kete ndeshje miqesore perpara tifozeve te kombit te tij, Milani, ai qe do te luaje ne Champions (kujdes mos ngaterroheni), zgjedh te dhuroje spektakel ne fushe.

Ai gjen perballe Depay te cilin e anullon sic ben zakonisht me sulmuesat e ndekohe qe topi i shkon perpara i sulet duke nxjere totalisht bllof sulmuesin tjeter me nje veronika.

Eshte me te vertete nje Skriniar si asnjehere tjeter me pare: nje Skriniar spektakolar!

Nderkohe, kjo eshte edhe video e momentit per te cilen po flisnim…

Per ata qe e kane humbur, Milan Skriniar ka dhene nje interviste sot dhe keto kane qene fjalet e tij:

Nga Zilina te Samp per nje milione euro, pas nje viti nga Samp te Inter per 25 milione euro. Per momentin agjenti juaj thote se vlera jote i kalon 50 milione eurot. Nuk je shqetesuar ndonjehere?

“Jo, jam i lumtur. Nese do ma thoje dy vite me pare nuk do te kisha besuar. Por Interi eshte tashme nje ekip i madh dhe nese do te kisha pasur dyshime do t’i kisha pasur kur kam ardhur ketu”.

Gjate sezonit te Interi ke regjistruar nje nga rekordet me impenjative ne bote. Ke luajtur te gjitha ndeshje pa u ndalur ne asnje.

“Ajo qe ka qene e rendesishme eshte qe kam pasur besim sapo kam ardhur. Nuk e prisja te luaj si titullar nga fillimi. Kam mbetur i befasur, por vetem per nje moment. Pastaj nuk kishte kohe me per te qene i befasuar dhe ne cdo ndeshje duhej te tregoja qe isha gati”.

Agjenti Karol Csonto ka thene qe per momentin vetem gjashte klube te botes mund te nenshkruajne me ty. Cilen fanelle enderroni te vishni?

“Nuk eshte nje pyetje te ciles mund te pergjigjem tani. Do te luaj kunder tyre ne Champions League, nuk do te ishte korrekte”.

Marek Hamsik ka thene se nuk e sheh dot veten ne nje ekip tjeter italian. Vlen edhe per ty?

“Nuk mund te imagjinoj shume larg. Edhe pse mund te ndodh ne te ardhmen nese Interi do te me shes. Por nese do varej nga une, do te preferoja nje transferim jashte Italise”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.