Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

717 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Super gol ndaj Bilbaos, Geoffrey Kondogbia vazhdon te shkelqeje me Valencian

VIDEO – Super gol ndaj Bilbaos, Geoffrey Kondogbia vazhdon te shkelqeje me Valencian
Inter Club Staff

Geoffrey Kondogbia duket sikur ka rilindur edhe nje here nga e para qe prej transferimit ne Spanje ku jo vetem po shkelqen me performancat e tij te larta por edhe me golat e rendesishem qe ka shenuar qe shpesh here kane qene edhe te bukur.

E njejta gje ka ndodhur edhe sot ne transferten e Bilbaos per Valencian, ku Geoffrey ka shenuar gol me nje te majte te bukur nga jashte zone duke shenuar keshtu golin e pare te takimit por qe nuk mjaftoi per ti dhene Valencias fitoren e ndeshjes, e cila perfundoi 1-1.

Kondogbia nuk eshte i pari lojtar qe pas largimit ne huazim nga Interi kete sezon shkelqen tek ekipi i ri: Joao Mario dhe Gabigol jane dy lojtare te tjere qe jane gjendur mjaft mire ne realitetet e reja te tyre, por ajo qe ndryshon rastin e Kondogbia me portugezin dhe brazilianin eshte fakti se Valencia ka mundesine e te drejtes se blerjes per francezin per shumen e 25 milione eurove.

Kjo eshte video e golit te sotshem te Geoffrey Kondogbia:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.