Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,920 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Te gjitha rastet dhe golat e Lazio-Inter 2-3

Inter Club Staff

Inter, tashme je ne Champions pas nje ndeshje spektakolare!

Zikalterit arrijne te permbysin nje Lazio qe dy here kaloi ne avantazh ne nje Olimpico te tejmbushur me tifozet Lazial.

Ishte Lazio qe kaloi ne avantazh ne pjesen e pare me nje gol shume me fat qe u perplas tek koka e Perisic per te perfunduar ne rrjete i devijuar.

Me pas, u kunderpergjigj D’Ambrosio me nje rrafishate perpara syve te Strakoshes.

Por ishte radha e Lazios perseri, e cila shenoi  2-1 me Felipe Anderson ne nje kundersulm teper te shpejte ku Handanovic nuk reagoi dot ne kohe.

Me pas ndeshja u kthye ne nje Film Thriller te vertete.

Zikalterit fitojne nje penallti e cila i anullohet me VAR por vetem disa minuta me pas ndodh e njejta gje.

De Vrij nderhyn ndaj Icardit ne zone dhe kesaj radhe jepet nje penallti tjeter por kesaj radhe VAR nuk ka cfare te beje sepse ishte shume e paster.

Maurito shenoi keshtu golin e 2-2 momental.

Vetem dy minuta me pas, Lulic mer kartonin e dyte te verdhe dhe del nga fusha e lojes duke lene  Lazion me 10 lojtare.

Goditjen perfundimtare e jep Vecino me koke pas nje korne qe i jep Interit nje avantazh te cilin arriti ta administronte me se miri deri ne minuten e 94!

KETO JANE TE GJITHA RASTET DHE GOLAT E NDESHJES:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.