Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

949 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Te gjithe golat dhe rastet e Udinese-Inter 0-4! Super Rafinha, cfare goli ka shenuar!

VIDEO – Te gjithe golat dhe rastet e Udinese-Inter 0-4! Super Rafinha, cfare goli ka shenuar!
Inter Club Staff

Ka qene nje Inter fantastik ai qe u pa ne fushen e Dacia Arena ne Udine ku zikalterit kane dominuar ne cdo minute te saj. 

Interi, edhe pse rrezikoi ne nje rast kur ishte ne avantazh kur Kevin Lasagnas ju prit gjuajtja nga nje super Samir Handanovic, arriti te fitonte me nje rezultat te thelle fale edhe dy golave ne fundin e pjeses se pare.

Zzikalterit paten shume raste te tjera, por ne pjesen e dyte nuk arriten te shenonin dot me shume se nje gol me Broja Valeron por vlen per tu theksuar edhe shtylla mjaft e pafat e Yann Karamoh.

Zikalterit shenuan fillimisht me Ranocchian, i cili gjuajti me koke topin pas nje goditje kendi.

Me pas, Rafinha pas nje aksioni personal shenoi nje nga golat me te bukur te sezonit.

Goli i trete erdhi pas nje super pasimi nga larg nga ana e Brozovic per Icardin qe arriti te mposhte Bizzarrin ne krahun e tij.

Ne pjesen e dyte, ishte Borja Valero ai qe mbylli serine e golave me nje gjuajtje nga brenda zone.

KJO ESHTE VIDEO E RASTEVE DHE GOLAVE:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.