Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,164 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Vera e ‘El Toro’ ne nje video te vetme: ja super goli qe shenoi ai sot ndaj Atleticos

Inter Club Staff

Ne teatrin e finales se radhes se Champions League, Interi e mbyll me se miri fazen pergatitore te saj duke marre nje sukses ne shtepine e Atletico Madrid te Diego Pablo Simeones. 

Edhe njehere ai qe vendosi fatin e ndeshjes ka qene ai qe eshte bere simbol i veres zikalter, Lautaro Martinez.

Ai ktheu sot nje kros te Kwadwo Asamoah ne nje gol shume te bukur me gjysme rrafishate ne ajer. Nje nga ato qe do te mbahet mend gjate, edhe pse ne nje miqesore.

Por ai gol ishte nje cmim i drejte per Interin qe beri nje pjese te pare shume te mire dhe nje ndeshje te mire ne total.

Luciano Spalletti mund keshtu Colchoneros dhe e mbyll me nje buzeqeshje Internationakl Champions Cup edhe pse per pak e fitoi Tottenham per shkak te golevarazhit.

Perpara se te shkojme tek video, keto ishin lojtaret qe luajten sot ne fushen e lojes per Interin:

INTER: 1 Handanovic; 33 D’Ambrosio (81′ 87 Candreva), 23 Miranda (60′ 5 Gagliardini), 37 Skriniar, 29 Dalbert; 8 Vecino (81′ 13 Ranocchia), 77 Brozovic (60′ 20 Borja Valero); 16 Politano (71′ 7 Karamoh), 10 Lautaro (71′ 15 Joao Mario), 18 Asamoah (60′ 6 De Vrij); 9 Icardi.

Ne pankine, pa u perdorur: 27 Padelli, 46 Berni, 40 Emmers, 67 Zappa, 74 Salcedo.

Nderkohe, ky ka qene super goli i Lautaro Martinez i shenuar sot:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.