Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,885 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vidic dhe Ince, por jo vetem ata. Interi tashme ka dy prioritete…

Vidic dhe Ince, por jo vetem ata. Interi tashme ka dy prioritete…
Inter Club Staff

Interi duket gjithnje e me shume aktive ne merkato. Keshtu shoqeria zikalter ne ditet ne vazhdim mund te zyrtarizoje blerjen e dyte per kete sezon: Pas Vidic, eshte nje hap larg( sic e ka konfirmuar edhe drejtori sportiv Ausilio) Tom Ince, i biri i Paul, mesfushori Anglez qe veshi fanellen zikalter nga viti 95′ deri ne 97′, nje nga blerjet e para te Morattit.

22 vjecari anglez – ne gjashte muajt e fundit ne huazim tek Crystal Palace – eshte ne skadence kontrate me Blackpool: Zikalterit dje kane takuar lojtarin sebashku me babain ne zyrat e Interit, por gjithsesi duhet te paguajne 190.000 euro per shkak te detyrimit te rregullit “cmimi i formacionit”. Pas Vidic dhe Ince, tashme Interi ka dy objektiva te rinj: Nje mesfushor “metodist”(ky eshte termi i Mazzarrit per shkak te karakteristikave qe kerkon per mesfushorin e tij) si dhe nje sulmues qendre. Keto jane objektivet e rinj.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.