Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

967 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vidic jashte: tre zgjidhjet per te zevendesuar serbin

Vidic jashte: tre zgjidhjet per te zevendesuar serbin
Bujar Berishaj

Dyshime jo vetem ne sulm per Walter Mazzarrin. Me Vidic te skualifikuar per nje ndeshje pas kartonit te kuq kunder Torinos per duart e negativit Doveri, tani krijon problem per zevendesimin e mbrojtesit te forte serb kunder Sassuolos. Tekniku nga Livorno ka tre mundesi ne leter.

E para, eshte promovimi si titullar i Andreollit: e dyta perfshin rikthimin e Hugo Campagnaro ne 11-shen titullare. Ne te dy rastet Ranocchia do te leviz ne qender te mbrojtjes. Opsioni i trete eshte ai qe duket me pak i mundshem, kthimi i Medel ne mbrojtje, me M’Vila ne mesfushe se bashku me dyshen Kovacic-Hernanes dhe me dy sulmues (Icardi-Palacio). Duket shume larg hipoteza e nje kalimi ne mbrojtje me kater.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.