Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

552 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vidic monumental: 92% saktesi, 70% e dyluftimeve te fituara dhe mbi te gjitha…

Vidic monumental: 92% saktesi, 70% e dyluftimeve te fituara dhe mbi te gjitha…
Ardi Deda

Paraqitje absolutisht e rendesishme ajo e djeshmja e Nemanja Vidic. Ish qendermbrojtesi i Manchester United, ka luajtur nje ndeshje praktikisht perfekte, perballe pranise se dy lojtareve te rrezikshem si Zozulya dhe Konoplyanka.

Vidic, ne fund te ndeshjes, ka koleksionuar numra domethenes: 83 topa te luajtur (kunder 51 te Konoplyanka) me 92% saktesi ne pasime. Vidic ka fituar edhe 67% te dueleve ne ajer, ne te cilat eshte i pakalueshem, dhe gjeja me e rendesishme eshte qe nuk ka shkaktuar as edhe nje faull, embleme kjo e nje ndeshje perfekte dhe te paster, si ne stilin e serbit.

Performance e kompletuar, prej nje kampioni te madh. Vidic, gjithashtu, nuk duket se po e vuan aspak kalimin ne modulin me tre mbrojtesa, kur ka qene i mesuar gjithmone te luaje me kater mbrojtesa. Por kur nje futbollist eshte i nje kategorie tjeter, nuk ka modul qe mund ta vere ne veshtiresi.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags