Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,622 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vidic: “Penalltia dhe perjashtimi, e kam pare keshtu. Me pelqen te luaj ketu, por kam per te mesuar. Mbi Interin ju them…”

Vidic: “Penalltia dhe perjashtimi, e kam pare keshtu. Me pelqen te luaj ketu, por kam per te mesuar. Mbi Interin ju them…”
Bujar Berishaj

Fillimi i Serie A nuk ka qene shume pozitiv per Nemanja Vidic, dhe sigurisht jo per faj te tij. Nje penallti e shkaktuar (qe cdo replay ka treguar qe ajo nuk ka ekzistuar) dhe nje perjashtim i pakuptueshem (nje duartrokitje dhe nje gjest ok jo ironik drejt Doverit) ne debutimin italian per ish-kapitenin e Manchester United. Flet ekskluzivisht per Inter Channel, bastioni i ri i mbrojtjes se Inter.

PERJASHTIMI NE TORINO – “Ka qene ndeshja ime e pare: penallti dhe karton i kuq. Nje mireseardhje e bukur. Kundeshtari im ishte pas shpine dhe ra ne toke: arbitri dha penallti. Ne te kuqin, pa pasur nje faull mbi mua dhe kam qene i shtyre: ishte shokuese. Me duhet te kuptoj si i trajtojne kartonat ketu, eshte ndryshe nga Anglia. Me pelqen shume te luaj ne Itali, duhet te mesoj…”

NJE JETE E RE TEK INTER – “Atmosfera eshte shume e bukur, gjithcka eshte e re. Po provoj te mesoj gjuhen, eshte nje sfide e re. Mund ta sjellim kete pozitivitet ne fushe dhe te mbledhim rezultate te mira.”

MBI UNITED – “Per ta ka qene nje fillim i veshtire, mes lendimeve dhe ndryshimeve. Megjithate ata mund te permiresohen dhe fitojne. Edhe ne duam te fitojme ndeshjen e ardhshme: shpresoj se te dy ekipet mund te bejne nje sezon te madh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags