Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,007 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vijne konfirmime: Handanovic largohet ne 2014?

Vijne konfirmime: Handanovic largohet ne 2014?
Xhorxh Gellci

Gazzetta dello Sport konfirmon sot nje lajm te raportuar dje nga gazeta ‘Sport’, organ shtypi prane Barcelones, sipas te ciles katalanasit e kane prenotuar Handanovic per qershorin e vitit 2014.

Situata eshte e qarte. Sot per sot, numri nje i kampioneve te Spanjes eshte Victor Valdes, kontrata e te cilit skadon vitin e ardhshem. Per shkak se ka shpenzuar shume per Neymar dhe se ka nevoje te investoje ne reparte te tjera, Barca do ta shtyje me nje vit zgjidhjen e problemit te portierit. Ndersa Interi nga ana e tij, do te gjendej me i pregatitur, duke shpresuar se ky sezon do te jete i suksesshem per Francesco Bardin dhe ne kete rast nuk do i duhej te kerkonte nje portier nga merkatoja per te zevendesuar Handanovic.

Ndersa nuk mungojne edhe mendimet e ndryshme nga gazetat ne Spanje: Disa sigurojne se ne fund, katalanasit do te marrin Pepe Reinen. Nuk na ngelet vecse te presim evolimin e situates. Ne rast te nje oferte, gjithcka do diskutohej.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.