Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,938 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vjen komunikata zyrtare e Suning Gropu: “Mendojme te bashkpunojme me Interin. Do te jete nje investim reciprok”.

  • On 25/04/2016, 11:24

Ka ardhur deklarata e pare zyrtare nga Suning Commerce Group. Presidenti i kesaj kompanie kolosale Zhang Jindong ishte i pranishem ne San Siro ku bisedoj me Tohir dhe Moratti. Ja deklarata:

“Suning Investment Holding Group dhe Suning Sport jane te interesuara per nje bashkpunim strategjik me  Football Club Inter Milano. Te dyja palet kane studiuar mundesite e ketij bashkpunimi te gjere, ku nuk perjashtohen mundesite e investimeve reciproke, per te zhvilluar me shume futbollin ne kine. Pasi te finalizohen te gjitha detajet, do te behet zyrtare ketu ne kine. Ne besojme se ky bashkpunim do te na sherbeje per te promovuar kompanine Suning ne Milano, dhe skuadren Internazionale Milano e futbollin ne kine, kjo per ne ka shume rendesi. Vizita ne Milano ishte e shkelqyer, shpresojm qe ky bashkpunim te forcoje emrin e Suning Gropu ne boten e futbollit, por edhe per te promovuar zhvillimin e futbollit kinez”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.