Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

312 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vjen oferta e pare per Nagatomon, por Interi e konsideron te ulet! Zikalterit kerkojne…

Vjen oferta e pare per Nagatomon, por Interi e konsideron te ulet! Zikalterit kerkojne…
Inter Club Staff

Yuto Nagatomo eshte nje emer shume i diskutuar ne Turqi.

Mbrojtesi japonez qe disa here eshte shprehur ne favor te nje qendrimi ne Turqi edhe pas skadimit te periudhes se huazimit, eshte ne qender te nje tratative ndermjet Cimbom dhe Interit per sa i perket kostos se blerjes.

Sipas AMK, zikalterit kerkojne te fitojne nga shitja e tij 5 milione euro.

Nderkohe, oferta e Galatasay eshte vetem 3 milione euro.

Sipas asaj qe shkruhet ne Turqi, ka shume mundesi qe marreveshja te gjendet ne mes: mbase do te mbyllet si operacion me kater milione euro.

Deshira e Galatasary eshte qe ta bleje perfundimisht mbrojtesin anesor ndersa deshira e Interit nga ana tjeter eshte ta shese por jo duke e ‘falur’ per nje cmim te lire.

Yuto Nagatomo shkoi ne Turqi per te luajtur sa me shume per te fituar nje vend ne kombetaren e tij per boterorin e Rusise, por eksperienca e tij me skuadren nga Stambolli deri me tani ka qene me shume se pozitive.

Ai menjehere eshte bere nje nga lojtaret e preferuar te Fatih Terim qe eshte sponsori kryesor qe po shtyn drejt qendrimit te tij edhe per vitet ne vazhdim ne Turqi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.