Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 29, 2020

Scroll to top

Top

2,225 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vrsaljko, blerja e tij po largohet me shume: nga Hysaj tek Sidebe, ja te gjithe lojtaret qe mund ta zevendesojne

Vrsaljko, blerja e tij po largohet me shume: nga Hysaj tek Sidebe, ja te gjithe lojtaret qe mund ta zevendesojne
Inter Club Staff

Trembedhjete ndeshje deri me tani per nje total 912 minutash. 

Vetem 10 ndeshjet e nisura si titullar dhe plot 14 ndeshjet e humbura per shkak demtimesh. Me pak fjale, keto numra te treguara sot nga Tuttosport tregojne se Sime Vrsaljko nuk ka pasur nje nisje aventure teper te mire me Interin.

Me siguri zikalterit prisnin dicka tjeter nga ai qe ka vuajtur edhe nje boteror te sterlodhshem.

“Zerat per sa i perket situates se tij kontraktuale nuk jane pozitive ne sensin qe cdo dite qe kalon me shume rritet ndjesia se Interi nuk do e bleje nga Atletico Madrid per 17,5 milion euro.”

“Nderkohe vetem huazimi i tij ne vere i ka kushtuar kasave zikalter plot 6,5 milione euro.”

“Nuk eshte nje mister pastaj qe Marotta, Ausilio dhe Gardini po shikojne terrenin per te blere nje sulmues tjeter krahu qe mund ta zevendesoje ate.”

“Pervec Darmian, Tuttosport tregon disa emra lojtaresh te cilet mund te zevendesojne. Emrat jane ata te Hysaj, Zappacosta, Aurier dhe Sidebe.”

“Interi nderkohe ndjek edhe profile lojtaresh qe luajne ne krahun e majte si Emerson Palmieri i Chelsea dhe Biraghi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.