Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

562 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vrsaljko, ja te rejat e fundit per sa i perket demtimit. Nderkohe tranjeri Dalic deklaron: “Ai kerkoi…”

Vrsaljko, ja te rejat e fundit per sa i perket demtimit. Nderkohe tranjeri Dalic deklaron: “Ai kerkoi…”
Inter Club Staff

Tifozet e Interit kane pare Sime Vrslajko te dilte nga fusha e lojes qe ne minuten e 18 te ndeshjes Kroaci-Spanje per shkak te nje demtimi.

Lojtari ka lene fushen e lojes per nje problem ne gjurin e majte pasi eshte kontrolluar ne momentin e  pare nga mjeket e kombetares kroate duke krijuar jo pak ankth ne shtepine zikalter.

Sipas asaj qe thote SportMediaset, lajmet e para bejne me dije per nje demtim qe gjurin e majte per mbrojtesin e Interit.

Nderkohe ka nje detaj qe ben tifozet te shpresojne: lojtari ne fund te ndeshjes eshte drejtuar drejt tunelit te stadiumit me nje ecje normale dhe nuk jane pare shenja demtimi. Ky eshte nje detaj qe te ben te shpresosh jo pak.

Por ato qe do te japin pergjigjen perfundimtare per Vrslajko jane kontrollet qe ai do te beje ne Milano sapo te kthehet nga kombetarja.

Pas perfundimit te ndeshjes ka folur edhe tranjeri i Kroacise, Zlatko Dalic i cili ka folur edhe per Vrslajko:

“Sime doli nga fusha e lojes per nje problem. Ai tregoi e kishte nje demtim dhe une e nderrova.”

“Nuk kemi lojtare te tjere ne ate rol dhe mu desh qe te nderroja disa gjera e te provoja gjera te reja.”

“Por Sime ka nje problem ne gju. Ishte me mire qe ta zevendesoja perpara se situata te perkeqesohej.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.