Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,650 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mancini: “Vuaj ashtu si tifozet? Vendi i trete? Veshtire. Isha me shume optimist, tani…”

Mancini: “Vuaj ashtu si tifozet? Vendi i trete? Veshtire. Isha me shume optimist, tani…”
Bujar Berishaj

Nje barazim qe nuk jep ritmin e duhur synimeve te Inter. Ja fjalet e Roberto Mancini per mikrofonat e Sky pas ndeshjes me Cesenan:

“Pjesa e pare ka qene e luajtur ulet dhe Cesena ka kuptuar qe mund te na ve ne veshtiresi. Vraponin me shume se ne. Ne pjesen e dyte kemi pasur shume raste, pastaj ne minutat e fundit nga deshira per te fituar gaboni edhe ne gjerat me te thjeshta.”

“Nuk mendoj qe ka qene nje ndeshje e madhe. Nuk besoj qe ka qene nje rastesi. Megjithate ishte nje ndeshje ne te cilen nese do te kishim fituar do te arrinim ne kuoten e 39 pikeve. Gjithcka mund te ishte e mundur, ose te pakten mund te shpresonim ne dicka. Tani eshte mjaftueshem veshtire per te arritur tek zona Champions League.”

Kovacic dhe Podolski me mire? Une besoj qe te gjithe lojtaret duan te japin nje rendiment te ndryshem kur nuk luajne mire. Kjo eshte nje skuader qe tregon prova pozitive e negative. Duhet te punojme per te permiresuar keto gjera. Ndoshta isha shume optimist. Mendoja qe mund te behej dicka me shume. Djemte japin gjithcka ne fushe, me vjen keq per ata dhe per tifozet qe vuajne. Edhe une po vuaj shume. Syte e kuq? jojo, nuk kam qare (qesh). Ndoshta eshte dhimbja qe kam brenda.”

Icardi? Nje sulmues mund te sulmoj ne shtyllen e pare. Mund te jete nje situate e tille. Te gjitha rastet qe kemi pasur mund t’i shfrytezonim me mire. Ne fund ishte gjithcka keq. Jam i zhgenjyer natyrisht, nuk mund te jem i lumtur. Nuk vijne rezultatet. Cesena nuk ka vjedhur asgje, komplimente Di Carlos qe ka bere nje ndeshje te shkelqyer. Neser do te kthehet optimizmi (qesh).”

Vendi i trete? Tani behet shume e veshtire. Edhe me 39 pike do te ishte e veshtire, por mund te ishte nje objektiv. Per momentin nuk eshte logjike qe te flasim, e panevojshme. Duam te luajme, ndonjehere bejme gabime te medha. Ne Wolfsburg pa gabimet tona do te kishte perfunduar ndryshe. Nese ben gabime te medha te tjeret i shfrytezojne.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.