Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

852 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Wallace: “Mendoj vetem per Interin. E ardhmja nuk varet nga une! Tani jam i gatshem…”

Wallace: “Mendoj vetem per Interin. E ardhmja nuk varet nga une! Tani jam i gatshem…”
Inter Club Staff

Dita e prezantimit per te sapoardhurin Wallace, perforcimi i krahut te djathte per Interin i ardhur nga Chelsea disa dite me pare ne huazim. Ai sot u prezantua zyrtarisht ne Appiano Gentile pak minuta me pare perpara shtypit Italian.

inter.al sjell tek ju fjalet e tij:

Si ndihesh tek Interi? Po per te ardhmen mendon te rikthehesh tek Chelsea tek Mourinho apo te qendrosh ne Milano?

“Jan dy klube totalisht te ndryshem, te dyja kane histori dhe tradite ne futboll. Ne pikpamjen time Interi ka shume me shume histori ne futboll se sa Chelsa. Tani ne kete moment eshte e rendesishme te stervitem ne menyren me te mire te mundeshme, dhe te luaj fund deri ne fund te vitit. Per te ardhmen nuk mund te them asgje sepse nuk eshte ne doren time. Kam folur me Mourinhon ne fillim te sezonin, pastaj qe kur erdha tek Interi jo me.”

A eshte Interi kompetitiv per skudeton?

Shpresoj ne nje sezon te madh, kam ardhur ketu per te bere me te miren time dhe te punoj shume. Shpresoj qe te jap nje dore ne nje vit te madh, dhe duke fituar dhe kampionatin pse jo.”

Pse ky Interi duhet ti beje te tjeret ta kene frike?

“Klubet e tjera duhet te kene frike nga Interi sepse eshte ekip me tradite, por edhe vetem per respekt. Pastaj do te varet nga fitoret qe do te bejme. Por te gjithe duhet te zbresin ne fushe duke pasur respekt dhe frike per Interin, thjesht edhe sikur vetem per emrin e saj.”

Ka ndonje mbrojtes krahu brazilian me te cilin krahasoshesh? Te krahasojne me Marcelon apo Maicon.

“Marcelo eshte nje lojtar i Real Madrid, Maicon ka bere historine me Interin. Por une e kam emrin Wallace. Obiektivi im eshte te fitoj nje vend ne kombetare, si dhe te shkruaj historine time.”

Si gjendesh ne nje mesfushe me pese lojtare, si nje mesfushor krahu. Si po integrohesh?

“Mazzarri i jep shume rendesi kraheve, duket ne stervitje. Eshte nje rol i rendesishem per tranjerin tone, dhe eshte dicka pozitive per te ardhmen time.”

Cilat jane piket e tua te forta dhe karakteristikat? Ku mendon se duhet te permirsohesh?

“Pika ime e forte eshte faza ofensive. Gjeja qe duhet te permirsoj eshte markimi i lojtareve kundershtar, dhe faza mbrojtese. Po punoj per kete por jam i sigurte qe do te arrij rezultate pozitive.”

Mendon se fakti qe duhet te fitosh nje konfirmim tek Interi, duke qene ne huazim mund te ndikoje tek rendimenti yt?

“Per momentin duhet te mendoj te bej me te miren dhe te respektoj kontraten time me Interin. Pastaj nuk e di, do te qendroj apo do te rikthehem tek Chelsa do e vendose drejtori i Chelseas me ate te Interit.”

Duke konsideruar eksperiencen e deri tanishme, cilin nga Icardi apo Belfodil preferon qe ti japesh korse? Apo tek Interi mungon nje sulmues me karakteristika te caktuara qe do te pelqente?

“Pika ime e forte eshte sulmi, dhe sic e kam thene, te arrij tek vija fundore dhe te krosoj. Nuk kam ndonje preference, dhe nuk me vjen te shprehem per kete gje. Mendoj vetem te luaj, pak rendesi ka kush do te luaje ne sulm per mua.”

Mbrojtesve brazilian tek Interi i eshte dashur disa muaj sa te adoptohen me kampionatin Italian. Ti ndihesh gati?

“Une ndihem gati te luaj qe sot, dhe do te vazhdoj te punoj qe te jap direkt kontributin tim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.