Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

671 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Wanda: “Icardi? Tre klube jane gati te paguajne klauzolen. Ose rinovojme ose…”

Wanda: “Icardi? Tre klube jane gati te paguajne klauzolen. Ose rinovojme ose…”
Bujar Berishaj

Gjate intervistes se saj per Radio Metro, agjentja dhe gruaja e Mauro Icardit, Wanda Nara, ka folur per situaten e burrit te saj.

Mauro Icardi qe se bashku me shoke arriten te kualifikohen ne Champions League dhe te shpallet golashenuesi me i mire i Serie A se bashku me Ciro Immobile pritet qe te diskutoj shume shpejt rreth nje rinovimi eventual me Interin.

“Ka disa klube te medha qe jane te gatshme te paguajne klauzolen e tij dhe duke pare shifrat qe qarkullojne sot ne boten e futbollit atehere klauzola nuk eshte aq e cmendur per nje lojtar si ai”, ka thene Wanda.

“Ka shume klube qe po bejne presion, por prioriteti eshte Interi dhe per kete do te kete nje takim me drejtorin sportiv sepse prioriteti im sot eshte qe te qendrojme ketu”, ka theksuar Wanda duke thene se pretendentet per te nuk mungojne.

“Me bezids fakti kur Mauro nenvleresohet dhe thone qe nuk jep me te miren per shkak te gruas… Me duket absurde, po e kerkojne tre skuadrat me te mira te botes dhe mund te shihet se cfare benme fanellen e Interit”.

Ne fund, Wanda ka thene: “Tani eshte kjo situate rinovimi ose largimi. Prioriteti im eshte te qendro ne Milano per te zgjidhur keto ceshtje dhe pastaj te bejme pushimet. Mauro ka nevoje per pushim”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.