Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

387 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Wanda Nara: “Nuk e di nese Interi ka bere gabim, por di te them se totalisht Paris Saint-Germain…”

Wanda Nara: “Nuk e di nese Interi ka bere gabim, por di te them se totalisht Paris Saint-Germain…”
Inter Club Staff

Wanda Nara ka folur per transferimin me titull perfundimtar nga Interi tek Paris Saint Germain diten e sotme.

Ajo ka folur per te perditshmen argjentinase ‘Gente’ dhe ka treguar mendimin e saj per kete tratative por jo vetem.

Gjate kesaj interviste, gruaja-agjente e sulmuesit nga Rosario ka thene se eshte shume e lumtur se si Paris Saint Germain arriti ta blinte lojtarin nga Interi.

“Ne i kishim dhene fjalen tone Paris Saint Germain dhe klubi e dinte prej kohesh qe donim te qendronim ne nje qytet aq te bukur sa eshte Parisi.”

“Nuk ed i nese Interi ka bere nje gabim, por eshte totalisht merita e Paris Saint Germain qe arriti ta finalizonte kete operacion ne mes te pandemise duke marre nje lojtar si Icardi per nje cmim te reduktuar.

Wanda Nara me pas eshte ndalur edhe te roli i saj si agjente: “Cdo here qe jam ulur per te negociuar me drejtuesat, une beja cdo gje duke marre parasysh deshirat e Mauros.”

“Une e dije se kush klub i pelqente dhe kush klub nuk i pelqente. Duke i njohur endrrat e tij e di se ku deshiron te arrije.”

“Jane disa gjera qe nuk e pyes aspak sepse e di shume mire pergjigjen e tij. Kemi bere nje ndeshje te bukur ne tratativa: ai bente pjesen e tij dhe une timen.”

“Eshte shume e thjeshte te jesh menaxherja e nje lojtari si Mauro. Nuk po them se nuk i duhet, sepse nje menaxher duhet te merret me problemet teknike, taksat, ligjet, ashtu si bej edhe une tani. Por nje lojtar si ai e shet veten ne menyre perfekte.”

“Eshte e thjeshte te jesh shoqeruesja e karrieres se nje lojtari si ai.”

“Te merret nje lojtar si Icardi pas nje huazimi per vetem 50 milione euro me duket nje goditje e madhe nga ana e Paris Saint Germain.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.