Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,933 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Wanda: “Rinovimi i Icardit nuk eshte fitorja ime. Se shpejti edhe Argjentina. Ronaldo dhe De Boer…”

Wanda: “Rinovimi i Icardit nuk eshte fitorja ime. Se shpejti edhe Argjentina. Ronaldo dhe De Boer…”
Bujar Berishaj

Protagoniste absolute e veres zikalter, ashtu si levizjet e merkatos se veres nga Sunins, agjentja dhe gruaja e Mauro Icardi, njeriu i momentit, flet per mikrofonat e Calciomercato.com per argumente te ndryshme te bomberit argjentinas.

Mes merkatos, Argjentines dhe nje rinovimi qe tashme eshte pune e kryer, ja fjalet e Wanda Nara: “Une vetem kam bere punen time, kontrata nuk eshte nje fitore personale. Kam bere detyren time qe Mauro te qendroj zikalter, ka qene gjithmone qellimi yne. Tani kemi sigurine per te qendruar ne Milano edhe nje vit me shume. Sa mungon per zyrtarizimin, puna ime ka perfunduar ne gusht. Kemi rene dakord dhe jemi te gjithe te lumtur”.

Ajo vazhdon te flas edhe per Frank De Boer: “Mauro nuk ka pasur kurre probleme me asnje trajner, di te pershtatet. Me holandezin shkon mire, flasin shpesh dhe ai eshte nje prej lidereve te ketij grupi, po flasim per nje profesionist. Kujdeset per udhqimin, akoma me shume tani me De Boer qe ju kerkon lojtareve te hane ne Appiano Gentile kur dieta eshte shume e balancuar. Deshiron te tregoj cdo jave vleren e tij, e ndjen rolin e kapitenit”.

Nuk mungon nje pyetje per krahasimin me Ronaldon: “Nuk dua te bej krahasime. Eshte vetem 23 vjec dhe shume i forte, do te arrij shume objektiva ne karrieren e tij”.

Perfundimi i intervistes i dedikuar per Argjentinen: “Mund te luaj dy Boterore pa problem duke konsideruar moshen e tij dhe vleren e tij. Do te jete vetem ceshtje kohe, thirrja do te arrij shume shpejt”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.