Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,382 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

WhoScored – Interi i Mazzarrit luan me mire nga te gjithe

WhoScored – Interi i Mazzarrit luan me mire nga te gjithe
Xhorxh Gellci

Jo vetem Ricardo Alvarez ne vendet e para ne nivel individual mes lojtareve te kampionateve kryesore europiane: Interi i Walter Mazzarrit kryeson listen ne nivel skuadrash. Edhe ketu, flasin te dhenat e websitit te specializuar per statistika WhoScored.com: per te krijuar kete klasifikim konsiderohen parametra si mbajtja e topit, gjuajtjet ne porte, perqindja e pasimeve me sukses, duelet ajrore te fituara dhe kartonat e verdhe ose te kuq. Zikalterit kane nje mesatare skuadre prej 7,53, dha ua kalojne te gjithe skuadrave, duke lene mbraoa Barcelonen, Atletico Madrid, Roma dhe Napoli.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.