Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

677 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

WhoScored – Martinez ne formacionin me te mire te kampionatit argjentinas

WhoScored – Martinez ne formacionin me te mire te kampionatit argjentinas
Bujar Berishaj

Qe Interi ka siguruar nje prej talenteve me te medha ne qarkullim tashme eshte dicka qe dihet.

Ne nderkohe Lautaro Martinez behet gati te pershendes kampionatin argjentinas dhe te filloj aventuren e tij ne Itali, saktesisht ne Milanon zikalter.

E gjithe kjo ne perfundim te nje viti qe ka qene shume i rendesishem per lojtarin me fanellen e Racing Avellanada, duke u shperblyer keshtu me futjen ne formacionin me te mire te kampionatit argjentinas.

Te pakten keshtu e ka pare sajti i specializuar ne statistika sportive whoscored.com, qe e ka vendosur ne sulm se bashku me nje ish-interist, fjala eshte per Mauro Zarate qe luan tek Velez.

Nderkohe ky eshte formacioni me i mire sipas whoscored.com:

Superliga Best XI (4-4-2): Bertoli; Diaz, Lema, Conti, Fabra; Pussetto, Aleman, Ramirez, Pavon; Zarate, Martinez.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.