Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

616 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Wilmots: “Wolfsburg kujdes, Interi ne shtepi eshte e rrezikshme”

Ardis
  • On 19/03/2015, 17:55

Trajneri i kombetares belge Marc Wilmots ka folur per shtypin gjerman per ndeshjen e kthimit midis Interit dhe Wolfsburg e programuar per sonte ne San Siro. Belgu ka qene protagonist absolut i finales se Kupes UEFA midis Interit dhe Schalke 04 ne sezonin 1996/1997, ne te cilen shenon golin e fitores ne ndeshjen ne transferte (me rezultatin 1-0) ne Gelsenkirchen dhe duke e transformuar penalltine decizive ne ndeshjen e kthimit (rezultati i penalltive 1-4) duke e shtangur San Siron dhe duke i dhuruar trofeun gjermaneve. Sezoni 1996/1997 ishte sezoni i fundit te Kupes UEFA e fituar nga nje skuader gjermane. “Ky Wolfsburg ka me shume kualitete sesa kishte Schalke ime. Eshte absolutisht e mundur qe te fitojne trofeun, eshte midis favoriteve. Gjithsesi Interi ne shtepi eshte shume e rrezikshme, Wolfsburgu duhet te tregoje kujdes. Nen drejtimin e Mancinit ka gjetur nje identitet”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.